Vaše jednorázová investice ve vámi zvolené výši se použije na nákup investiční lodi. Proces zhodnocení vaší investice se odehrává na základě charterových pronájmů lodi ve vybrané lokalitě.

Vy jste majitelem lodi, nebo její ideální části, pokud se jedná o investiční syndikát (výše vaší investice nepokryje náklad na nákup celé lodi).

Na základě smlouvy o managementu lodi BlueSail zajišťuje od výběru, testování a nákupu nové lodi i její následnou správu a pravidelnou údržbu. Po uplynutí 5 let, kdy je loď pronajímána a kvartálně vám jsou vypláceny výnosy z pronájmů, BlueSail loď prodá za aktuální tržní cenu a jednorázový výnos z prodeje lodi se vyplatí opět vám.

BlueSail nabízí jachty svých zákazníků prostřednictvím sítě 74 partnerů v Evropě a mnoha dalších po celém světě (BVI, USA, Dubai a další) tím je zajištěna obsazenost a výnosy jednotlivých jachet.

Situace na charterovém trhu

Abychom vám pomohli lépe porozumět, proč je investice do lodi výhodnou investiční příležitostí, níže naleznete přehledně popsanou situaci na charterovém trhu.

V roce 2012 dosáhl charterový trh s běžně pronajímanými loděmi obratu přes 100.000.000 USD a každoročně narůstá  o 2 %.

V tuto chvíli po celém světě operuje více než 550 provozovatelů jachet a 1.350 zprostředkovatelských agentur. BlueSail kombinuje obě tyto služby a proto je pro nové investory svými službami a zkušenostmi nejjednodušší cestou ke vstupu na trh.

Na základě výsledků analýzy a konkrétních cílů investora vybereme typ lodi i její přesné provedení a vybavení. Investor vloží své prostředky do lodi, která bude pečlivě vybrána s ohledem na potenciál trhu.

 

Průměrná cena jachty je 2.300 - 3.300 EUR za týden (své zákazníky si najdou i luxusní nebo motorové jachty v cenovém rozpětí až do 15.000 EUR za týden).

Nejnavštěvovanější evropskou destinací pro pronájem lodí je bezkonkurenčně Chorvatsko, zatímco bohatší evropané a obyvatelé amerického kontinentu volí Karibik.

Čeští klienti jsou v horní části tabulky srovnání národů, které nejvíce utrácejí za pronájem lodí v Evropě. Češi mají dokonce nemalý náskok před tradičními jachtařskými zeměmi jako je například Velká Británie.

Potenciál oslovování českého zákaznického trhu je tedy obrovský.

Aktuálně trh tíhne k nejčastějším pronájmům plachetnic se 3 až 4 kabinami a upozaďuje katamarány a motorové jachty. Proto je nabídka investičních lodí vybrána s ohledem i na tato fakta.

Tabulka ukazuje údaje z rezervačního systému pro chorvatské chartery - fialová pole představují zarezervované a již zaplacené týdenní chartery jednotlivých lodí (v prvním sloupci) v čase.

Rezervace jsou prováděny v průběhu celého roku. 40 % zákazníků loď rezervuje 2 až 3 týdny před datem pronájmu a ostatní využívají buď Early Booking nebo Last Minute nabídek.

Struktura nákladů

Vyúčtování nákladů je každoročně předkláno všem vlastníkům lodi, aby měli přehled o své investici. Náklady se dělí mezi vlastníky lodi přesně dle vlastněného podílu.
 
Náklady jsou fixní (poplatky za kotviště, servis a běžná údržba, čištění, pojištění, registraci) a variabilní v závislosti na četnosti pronájmu (správa a propagace charterů, prodej charteru, veškeré náklady spojené s pronájmy, plná údržba a čištění jachty uvnitř i zvenku, palivo, plnění všech nádrží, kontrola bezpečnostního vybavení, příprava k dalšímu pronájmu, hotelové služby jako je ložní prádlo, ručníky, koupelnové doplňky, led, zprávy o počasí a cestovní informace, ...)
 
Všechny investiční lodě jsou nové, zakoupené přímo od výrobce s platným záručním servisem. Přirozeně všechny lodě ztrácejí na své hodnotě, avšak tato ztráta je minimalizována právě bezvadnou péčí, pravidelným servisem a kontrolami a důkladnou pozorností věnované každé lodi. Na konci doby trvání smlouvy o managementu lodi, je jachta prodána a výnos z prodeje se vrací ke každému vlastníkovi podle jeho podílu.

Zajímají vás detailní výpočty nákladů, výnosů a cash flow u jednotlivých typů lodí? Rádi vám je zašleme ve formě PDF do vašeho e-mailu.

Chci více informací